ندای تو
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :پوریا تسلیمی
نویسندگان
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس
 
ندای تو به گزارش تکناز خانواده ای 11 نفری که درمنطقه کوهستانی سخت گذر بخش ارم شهرستان دشتستان (استان بوشهر) بدون شناسنامه و امکانات طبیعی زندگی می کرده اند، به تازگی محل سکونت آنها شناسایی و مسوولان این شهرستان برای تشخیص هویت آنها در تلاش هستند.
گروهی از مسوولان ثبت احوال دشتستان، تیم پزشکی قانونی، بخشداری ارم، نیروی انتظامی و شورای اسلامی بخش و رابطین آشنا با این خانواده و منطقه در سفری دو روزه به محل زندگی این خانواده وضعیت آنها را مورد بررسی قرار دادند. 
 
رییس اداره ثبت احوال دشتستان دراین بره گفت: براساس گزارشی رابطان محلی خانواده ای 11 نفری درمنطقه سخت گذر کوه های راوال در بخش ارم این شهرستان به صورت کوخه نشینی زندگی می کنند.
 
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

 
مرتضی ایزدی افزود: پس از دریافت این گزارش به همراه اکیپی برای شناسایی و تشخیص هویت این خانواده ایرانی عازم منطقه شدیم.
 
وی اضافه کرد: در این سفر مشخص شد سرپرست این خانواده که بهمنیار دامیده نام با حدود 75 سال سن و خواهر وی نیز حدود 78 سال با همسر و هشت فرزند خود که همه آنها فاقد شماسنامه هستند، زندگی می کنند.
 
ایزدی بیان کرد: این موضوع در کمیته اجرایی ثبت احوال دشتستان مطرح و مستندات سجلی بستگان نامبردگان مورد بررسی قرار گرفت.
 
ایزدی ادامه داد: گزارش های مربوط به این خانواده به فرماندار دشتستان و اعضای شورای تامین این شهرستان ارسال و مجوزهای لازم برای تشکیل پرونده این افراد صادر شد.
 
 
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس
 

وی گفت: در پی این مجوز اکیپی سیار متشکل از برخی از دستگاه های مرتبط و شورای تنگ درکش و چهار نفر از رابطین به محل مورد نظر اعزام و فرآیند تشکیل پرونده موضوع ماده 45 قانون ثبت احوال در این منطقه انجام گرفت.
 
وی اضافه کرد: در پیگیری های بعدی مسیر پرونده منجر به آزمایش های DNA و تعیین هویت و تشخیص تابعیت ایرانی بودن این خانواده منجر شد.
 
رییس اداره ثبت احوال دشتستان گفت: در این مرحله نیز در تاریخ 24دی اکیپ 20نفری برای انجام آزمایش های لازم به مدت دو روز عازم منطقه شدند تا در سایه نظام جمهوری اسلامی هر ایرانی از برکات نظام بهره مند شوند.

 
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

 
ایزدی اظهارکرد: پس از اخذ جواب نمونه، مسیر پرونده برای صدور شناسنامه در شورای سه نفره اداره کل ثبت احوال استان بوشهر ارجاع و پس از صدور مجوز برای این افراد شناسنامه صادر خواهد شد.
 
مسوول روابط عمومی فرمانداری دشتستان که دراین سفر حضور داشت گفت: چند کیلومتری نرسیده به روستای تنگ درکش بخش ارم دشتستان مسیری سخت گذر و کوهستانی را پس از پنج ساعت راه پیمایی با شیب تند و دره هایی عمیق با خطر ریزش کوه و سنگ ریزه برای رسیدن به محل زندگی این خانواده در منطقه ˈگشنی دره خرزهره کوه های راوالˈ طی کردیم.
 
امرالله صالحی افزود: در این منطقه خانواده 11 نفری بهمنیار دامیده شامل سه پسر، پنج دختر، همسر و خواهرش مشغول به زندگی و فعالیت هستند.
 
وی بیان کرد: علی جان، علی ناز، آقا جان، نوری جان، سمیه، گلستان، سوگل، زهرا، گیسوگل و ماه شرف نام های قدیمی و محلی فرزندان و همسر و خواهر بمهنیار است که فرزند بزرگترحدود 45 سال و کوچکتر زیر20 سال سن دارند.

 
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس
 
 
مسوول روابط عمومی فرمانداری دشتستان گفت: فرزندان این خانواده در طول عمر زندگی خود از هیچ گونه امکانات آموزشی، بهداشتی، رفاهی و اجتماعی استفاده نکرده و اکنون نیز ماندن در این منطقه در کنار پدر و مادر و زندگی دامداری را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهند و حاضر نیستند به جایی مانند شهر بیایند.
 
صالحی بیان کرد: همه اعضای این خانواده بی سواد هستند و فرزندان نیز به گفته خودشان در طول عمر خود یک بار هم حتی برای درمان به شهر و یا روستای های اطراف مراجعه نکرده اند بلکه با استفاده از داروهای محلی و گیاهی و کوهستانی منطقه و مقابله و ایستادگی در مقابل بیماری نسبت به درمان بیماری اقدام کرده اند.
 
وی اظهارکرد: خرید اجناس ضروری این خانواده به صورت تبادل کالا با کالا صورت می گیرد که خانواده بهمنیار در برابر کالای مورد نیاز محصولات دام و طیور خود را به رابطینی که در محل حضور پیدا می یابند، داد و ستد می کنند.
 
مسوول روابط عمومی فرمانداری دشتستان گفت: از خصوصیات زیبا و بارز این خانواده با وجود این که دور از اجتماع بوده اند مهمان نوازی و احترام ستودنی و باورنکردنی به میهمانان است که این خود نشان از اصالت ایرانی بودن آنها دارد.
 
صالحی بیان کرد: زندگی در کنار مناظر جالب و بکری از طبیعت، گیاهان و آبراه های زیبا همراه با آوازهای دلنشین پرندگان به آنها روحی لطیف و مهربان بخشیده که مشارکت و کمک صمیمانه برادران و خواهران به پدر و مادر در فعالیت های روزمره از جمله دامداری را سبب شده است.
 
وی ادامه داد: این خانواده از حداقل ترین امکانات زندگی برخوردارند، در خانه ای که با سنگ های کوهی ساخته شده چاله های برای پخت وپز و گرم نگه داشتن خانه، در کنار آن استفاده از آب انبارهای ساختگی و هدایت آب باران در این آب انبار برای شرب و دیگر موارد یکی از ابتکارات زیبای این خانواده است.
 
 
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

 

یکی از بستگان بهمنیار دامیده گفت: این خانواده حدود یک قرن است که فاقد شناسنامه بوده اند و حتی فرزندان آنها تاکنون محل سکونتشان را ترک نکرده و چیزی به نام شهر و زندگی شهری را ندیده و تجربه نکرده اند.
 
عبدالکریم منوری افزود: تامین معاش و زندگی آنها فقط از طریق دامداری و داد و ستد فراورده دامی با آذوقه است و معامله مانند زمان های قدیم به صورت کالا به کالا مبادله می شود.
 
وی بیان کرد: اگر در این خانواده فردی مریض می شد یا باید این قدر با بیماری مبارزه کند تا خوب شود و یا با استفاده از داروهای محلی و گیاهی و کوهستانی سلامت خود را به دست آورد.
 
منوری اضافه کرد: برخی از نیازهای ضروری این خانواده از طریق تعدادی از رابطین که با آنها در ارتباط هستند، با استفاده از چهارپایان و الاغ به این محل سخت گذر فرستاده می شود.

کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس
 
وی ادامه داد: سابقه سکونت این خانواده و اجدادشان در این منطقه به 200 سال می رسد.
 
منوری گفت: این خانواده به دلیل این که سرپرست خانواده فاقد شناسنامه بوده است دیگر فرزندان نیز شناسنامه نداشته اند و از هیچ امکانات دولتی اعم از کوپن، یارانه، خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه های اجتماعی و رفاهی بی بهره هستند.
 
وی افزود: پدر و مادر و فرزندان این خانواده حتی از سن و سال فرزندان و خودشان اطلاعی ندارند.
 
منوری گفت: پسر بزرگ خانواده حدود 45 سال، پدر خانواده 75 سال و خواهر سرپرست خانواده نیز حدود 78 سال سن دارند.
 
در این ارتباط برای صدور شناسنامه و تعیین هویت این خانواده اکیپی از مرکز پزشک قانونی استان بوشهر با همکاری استان فارس به این محل اعزام شدند و آزمایش های مربوط به تشخیص هویت و DNA را از این خانواده نمونه برداری کردند.
 
یکی از پزشکان معاینات پزشک قانونی استان بوشهر گفت: بررسی نسبت فامیلی یا نسبی این خانواده با بررسی ژنتیکی خونی و زیرگروه های آن با آزمایش های تکمیلی DNA صورت گرفت.
 
دکتر جعفر کجوری افزود: با توجه به آزمایش های یاد شده می توان نسبت فامیلی آنها و بستگانشان را تشخیص داد.  
 

وی اضافه کرد: نمونه های خون از هر کدام جداگانه گرفته شد و روی کارت های مخصوص FTA نگهداری می شود.
 
کجوری گفت: این کارت ها در بانک DNA تشخیص هویت و ژنتیکی پزشکی قانونی کشور نگهداری می شوند و پس از سال ها حتی می توان کسی که مدعی نسبت فامیلی با این خانواده باشد را از طریق این بانک ژنتیکی تشخیص و هویت وی را مشخص کرد.
 
فرماندار دشتستان دراین باره گفت: با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه محل زندگی، این خانواده هیچ گونه دسترسی به امکانات رفاهی، بهداشتی، اجتماعی و آموزشی نداشته اند.
 
علیرضا خرمی افزود: پس از شاسایی این خانواده در بازه های زمانی متفاوت اکیپ هایی برای بررسی مشکلات به منطقه محل زندگی آنها اعزام شدند و مراحل صدور شناسنامه این افراد در دست اجراست.
 
وی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته زمینه برای حمایت های رفاهی و اجتماعی از این خانواده به عمل خواهد آمد.
 
فرماندار دشتتسان در باره ساختمسکن برای این خانواده گفت: با پیگیری های صورت گرفته بزودی اکیپی از گروه های جهادی در این منطقه حضور می یابند و نسبت به ساماندهی و احداث خانه در این منطقه برای آنها اقدام خواهند کرد.
 
شهرستان دشتستان با بیش از 230 هزار نفر جمعیت و شش بخش از توابع استان بوشهر است و بخش های ارم و بوشکان آن در مناطق کوهستانی شرق این استان و همجوار با شهرستان های کازرون و فراشبند استان فارس واقع هستند.

 
کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس

 کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : کشف خانواده ای 11 نفره که جزو جمعیت ایران نبودن !+ عکس،
          
سه شنبه 22 بهمن 1392
شنبه 22 دی 1397 03:42 ب.ظ
интернет кредит украина
кредит онлайн оформить
кредит через интернет
получить кредит онлайн на карту
кредиты онлайн на карту украина
شنبه 22 دی 1397 03:37 ب.ظ
онлайн кредиты украина
онлайн кредит
получить кредит на карту
оформить кредит онлайн украина
кредиты
شنبه 22 دی 1397 03:20 ب.ظ
взять онлайн кредит
кредит онлайн на банковскую карту
получить кредит онлайн украина
кредит на карту онлайн украина
кредит онлайн на картку
شنبه 22 دی 1397 03:09 ب.ظ
онлайн кредит на карту украина
топ кредит
кредиты онлайн в украине
онлайн кредит на банковскую карту
онлайн кредит на карту украина
شنبه 22 دی 1397 02:59 ب.ظ
оформление кредита онлайн
топ кредит
интернет кредит
кредит через интернет на карту
кредиты онлайн на карту
پنجشنبه 25 مرداد 1397 12:50 ق.ظ
Obviously, the left prefers the welfare of government over the
welfare associated with bad and stupid.
پنجشنبه 25 مرداد 1397 12:37 ق.ظ
discover what exactly is paper marketing exactly how it's changing.
پنجشنبه 25 مرداد 1397 12:11 ق.ظ
You might also choose from an array of classic engagement rings
with uncommon settings adorned with diamond and
other gems.
پنجشنبه 25 مرداد 1397 12:08 ق.ظ
There is additionally a craft market, which can be
of curiosity. The craft market is positioned close to the harbour.
چهارشنبه 24 مرداد 1397 11:58 ب.ظ
Can there be a certain somebody whom you have felt a specific means about them but just
do not know if they are the proper person for you personally?
چهارشنبه 24 مرداد 1397 11:00 ب.ظ
But could or would not provide any further insight.
Finally, the 'all males are rapists' defence employed
by SeaWorld ended up being ridiculous.
چهارشنبه 24 مرداد 1397 09:59 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this site is loading
very slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my
end? I'll check back later on and see if
the problem still exists.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 12:49 ق.ظ
быстрый займ без паспорта
кредиты онлайн рейтинг
кредит на карту онлайн быстро
терміново кредит готівкою на карту онлайн
займ на карту онлайн 24 часа
кредит на банковскую карту в украине
в украине деньги до зарплаты онлайн
на карту с плохой кредитной историей
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 11:49 ب.ظ
резинка для фитнеса львів
резинки для фитнеса ширина 2 см
резинка для фитнеса купить в шостке
фитнес резинка эспандер
резинки для фитнеса харьков
دوشنبه 20 فروردین 1397 10:15 ب.ظ
Have been taking little over a month.
یکشنبه 19 فروردین 1397 08:38 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
جمعه 17 فروردین 1397 09:29 ق.ظ
Is the diamond service provider’s enterprise registered with UK Company House and does it display its Firm Registration number?
پنجشنبه 16 فروردین 1397 06:27 ب.ظ
So, as soon as trend has become the in the present day's trend.
I am positive your imagination can do significantly better than that.
Positive!
پنجشنبه 16 فروردین 1397 06:48 ق.ظ
Have been taking little over a month.
یکشنبه 3 دی 1396 09:39 ب.ظ
ممنون لطفا توضیحات کامل تری قرار دهید
یکشنبه 25 تیر 1396 06:39 ق.ظ
obviously like your web-site but you need to check the spelling on quite a few of your posts.
Many of them are rife with spelling issues and I to find it
very troublesome to inform the truth however I'll definitely come
again again.
یکشنبه 25 تیر 1396 06:36 ق.ظ
obviously like your web-site but you need to check the spelling on quite a few of your posts.
Many of them are rife with spelling issues and I to find it
very troublesome to inform the truth however I'll definitely come
again again.
شنبه 17 تیر 1396 12:39 ق.ظ
Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
چهارشنبه 7 تیر 1396 10:41 ق.ظ
Great blog here! Also your web site loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate hyperlink on your host?
I desire my site loaded up as quickly as yours lol
چهارشنبه 16 فروردین 1396 08:49 ق.ظ
I do trust all of the concepts you have offered to your post.

They are really convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are very brief for newbies.
May just you please lengthen them a bit from next time?
Thank you for the post.
سه شنبه 15 فروردین 1396 05:51 ب.ظ
Have you ever considered publishing an e-book or guest authoring on other blogs?
I have a blog based on the same topics you discuss and
would love to have you share some stories/information.
I know my subscribers would appreciate your work. If you are
even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.
سه شنبه 15 فروردین 1396 05:53 ق.ظ
Hi, after reading this remarkable post i am as well glad to share my familiarity here with colleagues.
دوشنبه 14 فروردین 1396 10:34 ب.ظ
Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog?
My blog site is in the very same area of interest as yours and
my users would truly benefit from some of the information you provide here.
Please let me know if this ok with you. Thanks!
دوشنبه 14 فروردین 1396 10:28 ب.ظ
If some one wishes to be updated with most up-to-date technologies therefore he must be go to see this site and be
up to date daily.
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:36 ب.ظ
It's awesome in favor of me to have a web site, which is helpful in favor of my knowledge.
thanks admin
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic